| Collection | Dynasty |
| Construction | Paperweave on Paper |
| Width | 35 in (88.90 cm) |
| Vertical Repeat | 1.5 (3.81 cm) |
| Match | Straight Match |
| Properties | Paperweave Grasscloth & Naturals Unpasted Untrimmed |
| Flammability | Class A |
| Flame Spread | 5 |
| Smoke Developed | 0 |
| Coverage (Single Roll) | 35.00 sq/ft (3.3 sq m) |
| Length (Single Roll) | 4 yd (3.66 m) |
| Coverage (Double Roll) | 70 sq/ft (6.5 sq m) |
| Length (Double Roll) | 8 yd (7.32 m) |
| Order Increment | 2 |
| Abrasion Resistance |
Documents








