| Collection | Pavilion |
| Construction | Embossed Vinyl on Non Woven |
| Width | 27 in (68.58 cm) |
| Vertical Repeat | |
| Match | Random Match |
| Properties | Type II Vinyl Non-Woven Backing Vinyls Performance Washable Scrubable Strippable Unpasted Pretrimmed |
| Flammability | Class A |
| Flame Spread | 25 |
| Smoke Developed | 20 |
| Coverage (Single Roll) | 30.38 sq/ft (2.8 sq m) |
| Length (Single Roll) | 4.5 yd (4.11 m) |
| Coverage (Double Roll) | 60.76 sq/ft (5.6 sq m) |
| Length (Double Roll) | 9 yd (8.23 m) |
| Order Increment | 2 |
| Abrasion Resistance |
Documents












